Data i czas

Poniedziałek -
Środa -

"Kard. A. S. Sapieha Wielki Syn Swojej Ojczyzny"- rostrzygnięcie konkursu

29 listopada br. na zamku w Krasiczynie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II edycji powiatowego konkursu „Kardynał Adam Stefan Sapieha – Wielki Syn Swojej Ojczyzny”. Organizatorami Konkursu były Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Krasiczynie pełniąca funkcję biblioteki powiatowej. Patronat nad Konkursem objęły: Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Gmina Krasiczyn,

Parafia Krasiczyn pw. Świętego Marcina oraz Zespół Zamkowo Parkowy w Krasiczynie (Fundacja Pro Arte et Historia).

Celem konkursu było: popularyzowanie postaci kard A. S. Sapiehy, budowanie tradycji lokalnej i narodowej, utrwalanie tożsamości i wrażliwości patriotycznej, przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, promowanie uczniów uzdolnionych technicznie, plastycznie, multimedialnie oraz językowo, kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi.

Uroczyste rozdanie nagród w poszczególnych kategoriach konkursowych poprzedziło powitanie przybyłych na tę uroczystość gości. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie – p. Marek Kuźmiek przedstawił uczestnikom Konkursu przedstawicieli urzędów i firm patronujących Konkursowi: Sekretarza Gminy Krasiczyn – p. Jerzego Gruszeckiego, Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Powiatu Przemyskiego – p. Piotra Worosza, Przewodniczącą GKRPA Gminy Krasiczyn – p. Izabelę Wojciechowską, ks. Prałata Stanisława Bartmińskiego – byłego proboszcza Parafii w Krasiczynie oraz p. Żanetę Niedbała – przedstawiciela Zespołu Zamkowo Parkowego w Krasiczynie. Nagrody w tym konkursie ufundowali: Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Św. Marcina w Krasiczynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Krasiczynie pełniąca funkcję biblioteki powiatowej, Wójt Gminy Krasiczyn oraz Starostwo Powiatowe w Przemyślu. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasiczynie – p. Magdalena Błachut, Sekretarz Gminy Krasiczyn p. Jerzy Gruszecki  oraz Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Powiatu Przemyskiego – p. Piotr Worosz wręczyli nagrody laureatom Konkursu oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim osobom biorącym w nim udział.

Konkurs przeprowadzono w 3 kategoriach, dla 2 grup wiekowych:

1. konkurs wiedzy o życiu i działalności kard. A. S. Sapiehy (dla uczniów klas VII- VIII szkoły podstawowej): I miejsce Martyna Hajnold SP Leszczawa Dolna, II miejsce Ilona Kołcz SP Leszczawa Dolna, III miejsce Izabela Barszczak SP Olszany

2. konkurs na prezentację multimedialną o życiu i działalności kard. A. S. Sapiehy (dla uczniów klas VII- VIII szkoły podstawowej): I miejsce (ex aequo) Diana Suszczak SP Krasiczyn, Gloria Suszczak SP Krasiczyn, II miejsce Klaudia Świetlicka SP Olszany, III miejsce Jakub Olszański SP Krasiczyn

3. konkurs plastyczny „Sapieha oczami dziecka” (dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej): I miejsce Wiktoria Baran SP Małkowice, II miejsce Martyna Harasz SP Małkowice, III miejsce (ex aequo) Gabriela Demkiewicz SP Bircza, Natalia Martyńska SP Krasiczyn

Łącznie w Konkursie wzięło udział 35 uczniów z 10 szkół podstawowych powiatu przemyskiego.

Dziękujemy szkołom, które zgłosiły swój udział w Konkursie: Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry we Fredropolu, Szkoła Podstawowa im. dra Bolesława Orzechowicza w Kalnikowie, Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Birczy, Szkoła Podstawowa w Leszczawie Dolnej, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drohojowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bachórcu, Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Małkowicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszanach, Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym nasz Konkurs mógł się odbyć oraz Zespołowi Zamkowo Parkowemu w Krasiczynie za umożliwienie przeprowadzenia konkursu. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasiczynie pełniącą funkcję biblioteki powiatowej.